Generálny tajomník OECD José Ángel Gurría a predseda Výboru regiónov Michel Lebrun predstavujú aktuálnu správu The OECD Regional Outlook 2014
Generálny tajomník OECD José Ángel Gurría a predseda Výboru regiónov Michel Lebrun predstavujú aktuálnu správu The OECD Regional Outlook 2014. PHOTO: autor.

Minister I. Korčok: Nový generálny tajomník OECD má našu plnú podporu

Novým generálnym tajomníkom Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj sa stal bývalý minister financií Austrálie Mathias Cormann. Na jeho zvolení sa v pondelok 15. marca konsenzuálne zhodlo 37 členských krajín OECD. „Blahoželám novému generálnemu tajomníkovi k jeho zvoleniu. Má našu plnú podporu. Slovensko je súčasťou OECD – organizácie, ktorá je synonymom pre klub ekonomicky najvyspelejších krajín a zároveň zárukou udržateľného pokroku. Preto si želám úzku spoluprácu s novým generálnym tajomníkom OECD prostredníctvom aktívneho dialógu a spolupráce na spoločných projektoch,“ uviedol v gratulačnom liste novému šéfovi OECD minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok

V čase zložitej pandemickej situácie má OECD významný potenciál ako prekonať mnohé náročné výzvy. Obnova ekonomík zasiahnutých pandémiou, klimatické otázky, environmentálna ochrana našej planéty, účinný boj proti nezamestnanosti, zelené, digitálne a inovatívne prístupy a riešenia – to všetko predstavuje kľúčové témy, pri riešení ktorých nemôžeme byť úspešní bez vzájomnej spolupráce a koordinácie. Tu vidíme nenahraditeľnú úlohu OECD a jej nového lídra.

Viac..  Delegácia europoslancov sa zaujímala o stav právneho štátu na Slovensku

Nový Generálny tajomník OECD vystrieda odchádzajúceho Ángela Gurríu, ktorý stál na čele organizácie 15 rokov. Mathias Cormann sa svojej funkcie zhostí 1. júna 2021.

O mam

Avatar