Ilustračné PHOTO: © European Union.

Európska komisia predstavila návrhy na novú dvojeurovú mincu. O jej vzhľade môžete rozhodnút aj vy!

Európska komisia 1. marca predstavila návrhy na novú pamätnú dvojeurovú mincu, ktorá pôjde do kolobehu z príležitosti oslavy 35 rokov programu Erasmus+ v roku 2022.

Do súťaže o novú grafiku mince prišlo vyše 70 návrhov, z čoho porota vybrala 6 finálnych mincí, pričom o víťaznom vzore rozhodnú ľudia vo verejnom hlasovaní. Občania EÚ si podľa návrhu majú vybrať mincu, ktorá podľa ich názoru najlepšie reprezentuje a oslavuje úspech projektu Erasmus. Program Erasmus+ umožňuje ročne desaťtisícom študentov, ale aj dospelým, navštíviť inú členskú krajinu, dokonca aj vybrané tretie krajiny. Od jeho vzniku v roku 1987 z neho profitovalo 10 miliónov ľudí.

“Pomôžte označiť Erazmovo miesto pri formovaní Európy a vyberte si kúsok histórie, ktorý si môžete preniesť do svojej peňaženky,” uvádza Komisia. Do hlasovania sa môžete zapojiť do 31. marca. Hlasovať môzete TU.

Viac..  Súdna rada už po piatykrát hľadá kandidátov na sudcov Všeobecného súdu EÚ

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

peniaze

Viac ako 80 percent Slovákov podporuje jednotnú menu euro

Osem z desiatich Slovákov podporuje európsku hospodársku a menovú úniu s jednotnou menou euro. Ako …