Zdroj: FB Veronika Remišová

Remišovej rezort pripravil digitálny Covid automat, ľuďom poskytne prehľad opatrení podľa okresov

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR dnes spustilo skúšobnú verziu digitálneho Covid automatu. Verejnosť vďaka nej získa prehľad o tom, aké konkrétne opatrenia platia v každom okrese v daný deň. Digitálny Covid automat je prístupný z internetovej adresy automat.gov.sk pre mobilné zariadenia aj pre klasické počítače. Užívatelia mobilných telefónov si automat môžu jednoducho uložiť a používať ako štandardnú aplikáciu vo svojom telefóne. Stačí, ak si do prehliadača zadajú adresu, nemusia nič inštalovať.

„Covid automat nás bude sprevádzať zrejme dlhé mesiace. Táto digitálna verzia pomôže komukoľvek správne sa orientovať, čo je zakázané a čo automat umožňuje pre každý okres. Dnes sme spustili prvú verziu, ku ktorej je možné posielať pripomienky a budeme ju postupne vylepšovať,“ uviedla ministerka informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) s tým, že predmetný digitálny automat je jednou z ciest, ako zabezpečiť rýchlu informovanosť pre všetkých na Slovensku.

Viac..  Nemecká vláda vyzvala na humánne zaobchádzanie s migrantmi na bieloruských hraniciach

Digitálny automat je podľa ministerky Remišovej veľmi komplikovaný mechanizmus, a preto sa snažia priniesť ho občanom v zjednodušenej digitálnej podobe. Zahrnuli do nej najčastejšie aktivity ľudí. Tvorcom automatu je štátna spoločnosť Slovensko IT, ktorá je dcérskou spoločnosťou MIRRI SR. Aktualizáciu údajov bude tiež zaisťovať Slovensko IT. „Cieľom bolo priniesť zrozumiteľné a jednoduché riešenie pre bežného človeka,” skonštatoval generálny riaditeľ Slovensko IT Pavol Miroššay.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

EU, Komisia

Slovensko pošle návrh Partnerskej dohody pre nové eurofondy do Bruselu 15. októbra

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) pošle 15. októbra do Bruselu návrh Partnerskej dohody …