čína
PHOTO: © European Union- EP.

Ivan Štefanec: Európsky parlament sa nenechá Čínou vydierať

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) sa ohradzuje voči zavedeniu čínskych sankcií proti viacerým členom Európskeho parlamentu a Európskej ľudovej strany, ktoré dnes zaviedla Čínska ľudová republika. Podľa Štefanca ide o obyčajnú pomstu, pretože Čína nie je ochotná upustiť od porušovania ľudských práv svojich občanov, čo Európsky parlament dlhodobo kritizuje.
“Európsky parlament dnes zaviedol sankcie proti predstaviteľom Číny a Ruska, ktorí sa preukázateľne podieľajú na porušovaní ľudských a občianskych práv. Ide o nezákonné zatýkania, internácie v táboroch, šikanu a násilie na politických oponentoch. Čína v reakcii na to zaviedla sankcie na viacerých poslancov Európskeho parlamentu aj z našej skupiny. Je rozdiel, keď sú na sankčnom zozname skutoční páchatelia a keď sú na ňom ľudia, ktorí na zločiny poukazujú. Európsky parlament, ani Európska ľudová strana sa nenechá vydierať a vždy budeme o stave ľudských práv vo svete hovoriť pravdu,” vyjadril sa europoslanec.
Viac..  Únia pravdepodobne neobjedná ďalšie vakcíny AstraZeneca a Johnson & Johnson, vraví francúzska ministerka

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Budúcnosť Európy je vo Vašich rukách – Vyjadrite svoj názor

Spolupredsedovia Výkonnej rady Konferencie o budúcnosti Európy (predstaviteľka portugalského predsedníctva v Rade EÚ, štátna tajomníčka …