Foto: screenshot FB Richard Sulík

Koaličná kríza: Richard Sulík doručil prezidentke svoju demisiu

Predseda strany SaS a minister hospodárstva Richard Sulík doručil prezidentke svoju demisiu, uviedol to na tlačovej konferencii.

Strana SaS tiež odmieta zmenu počtov ministerstiev, uviedol Sulík. Tiež zdôraznil, že naďalej platí, že ak do stredy nedôjde k dohode v koalícii , zrejme v štvrtok ráno podajú demisiu aj ministri za stranu SaS Korčok a Gröhling.

Koaličná strana sa bude tiež naďalej snažiť o rekonštrukciu vlády na pôdoryse tejto koalície, dodal Sulík.  Pričom dodal, že o nových menách chce rokovať len s novým predsedom vlády a nie s Igorom Matovičom. V prípade, že by sa Igor Matovič presunul z postu premiéra na miesto ministra, Sulík chce by tiež členom vlády, povedal.

Predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková povedala, že zatiaľ nemieni odstúpiť, totiž podľa nej táto požiadavka nie je založená na pádnych argumentoch.

Viac..  Transparentné zdanenie firemných príjmov: EP schválil nové pravidlá vykazovania

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Ďuriš Nicholsonová o Martinovi Klusovi ako novom podpredsedovi SaS: Je to dobrá správa pre liberálnych voličov na Slovensku

Novým podpredsedom vládnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa stal Martin Klus, ktorý v súčasnosti pôsobí …