zdroj: FB Igor Matovič

Európska lieková agentúra stále nemá všetky údaje od výrobcu ruskej vakcíny Sputnik V

Európska lieková agentúra (EMA) podľa jej šéfky Emer Cookeovej stále potrebuje na zhodnotenie ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V dodatočné údaje od jej výrobcu. EMA v súčasnosti skúma, či má Sputnik V schváliť na používanie v 27-člennej Európskej únii. Výkonná riaditeľka agentúry v utorok pred poslancami Európskeho parlamentu povedala: „Stále máme niekoľko dodatočných otázok, na ktoré nám firma musí odpovedať. Musíme počkať na predloženie týchto údajov”, kým budeme môcť vakcínu zhodnotiť.

Cookeová konštatovala, že Európska lieková agentúra plánuje inšpekcie „výrobných a klinických zariadení v Rusku” a nemôže poskytnúť časový rámec schválenia ruskej vakcíny.

Šéfka EMA europoslancov informovala aj o tom, že vakcína americkej spoločnosti Johnson & Johnson, ktorú produkuje jej holandská dcérska firma Janssen, nebude k dispozícii skôr ako niekedy v priebehu apríla. Očkovacia látka spoločnosti Johnson & Johnson je štvrtou vakcínou proti koronavírusu, ktorú Európska lieková agentúra schválila.

Viac..  Komentár Marca Németha: Rútime sa do záhuby, politici idú cez mŕtvoly, ale aspoň školy sú otvorené

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska lieková agentúra začala priebežné hodnotenie vakcíny od spoločnosti Valneva

Výbor Európskej liekovej agentúry (EMA) pre lieky na humánne použitie začal s priebežným hodnotením vakcíny …