Ilustračné PHOTO: screenshot © European Union-EP.

Nová vlna pandémie môže byť nebezpečnejšia ako dve predchádzajúce, varujú nemeckí zdravotníci

Tretia vlna koronavírusu v Nemecku môže byť nebezpečnejšia než dve predchádzajúce, ktoré krajinu zasiahli minulý rok. Upozornili na to v piatok zdravotnícki predstavitelia, ktorí vyzvali ľudí, aby počas Veľkej noci neopúšťali svoje domovy. Aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu podľa ministra zdravotníctva Jensa Spahna doteraz dostalo viac ako desať percent obyvateľov. Vakcinačná kampaň, ktorá podľa kritikov postupuje pomaly, sa zrýchľuje, dodal minister. Nové infekcie však pribúdajú príliš rýchlo a pokiaľ sa situáciu nepodarí dostať pod kontrolu, hrozí, že zdravotnícky systém sa v apríli dostane na hranicu svojich možností, varoval minister.

Lothar Wieler, riaditeľ Inštitútu Roberta Kocha, ktorý v Nemecku zodpovedá za kontrolu a prevenciu chorôb, uviedol, že krajina sa nachádza na začiatku tretej vlny. V Nemecku podľa neho prevažuje infekčnejší variant vírusu, ktorý pôvodne identifikovali vo Veľkej Británii.

„Je nákazlivejší a nebezpečnejší a preto je ťažšie ho zastaviť… Sú jasné signály, že táto vlna môže byť ešte horšia ako prvé dve vlny,“ povedal Wieler. Za posledný týždeň podľa neho pribudlo 119 pozitívne testovaných osôb na 100-tisíc obyvateľov, kým pred dvoma týždňami ich bolo zhruba 70. V piatok Nemecko hlásilo 21 573 nových prípadov nákazy, čo je výrazne viac ako 17 482 osôb, ktoré boli pozitívne testované týždeň predtým.

Viac..  Na kosovsko-srbských hraniciach po blokáde hliadkujú vojaci z NATO

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Mrzí ma, že Merkelová nemala na rozdiel od svojich predchodcov víziu toho, kam európsky projekt posunúť

BERLÍN – Nemci musia naďalej pracovať na demokracii a nemali by ju brať ako istotu. …