Foto: FB Za ľudí

Predsedníctvo a poslanecký klub Za ľudí vyjadrili podporu budúcemu premiérovi Hegerovi


Predsedníctvo aj poslanecký klub strany Za ľudí vyjadrili podporu budúcemu premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO). Povedala to predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová. Verí, že koalícia sa začne s novou energiou venovať problémom ľudí. Je rada, že sa podarilo rokovania dokončiť a verí, že Heger urobí všetko preto, aby mohla nová vláda začať čo najskôr. Podľa nej by bolo ideálne, keby sa tak stalo už v stredu 31. marca. Poukázala na to, že na parlament čaká napríklad odsúhlasenie predĺženia núdzového stavu.

„Je to človek konsenzu, človek pokoja a rozvahy,” povedala na adresu Hegera Remišová. Doplnila, že poslanecký klub ostáva jednotný. Exministerka Mária Kolíková (Za ľudí) sa má vrátiť na post šéfky rezortu spravodlivosti, rovnako Juraj Šeliga (Za ľudí) bude podpredsedom parlamentu. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) podľa Remišovej už má nomináciu na ministra zdravotníctva. Doplnila, že je to dobrá nominácia a je na hnutí OĽaNO, kedy meno oznámi. Šeliga uviedol, že sa s Hegerom dohodli, že bude pravidelne chodiť na rokovanie poslaneckého klubu Za ľudí.

Viac..  Všetky zásobníky zemného plynu by mali byť pred zimou naplnené na 80 % kapacity

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na dnešnej tlačovej konferencii oznámil, že svoju funkciu ponúkol ministrovi financií Eduardovi Hegerovi (OĽaNO). Z Matoviča by sa stal šéf rezortu financií. Heger výzvu prijal. Podľa Remišovej Matovič financiám rozumie a považuje to za novú príležitosť obnoviť spoluprácu v rámci koalície.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

E. HEGER: Schválenie šiesteho balíka sankcií voči Rusku ukázalo jednotnosť Európskej únie

Kľúčovým výsledkom samitu EÚ je prijatie šiesteho balíka sankcií, čím sa ukázala aj jednotnosť Európskej …