Ilustračné PHOTO: © European Union.

Slováci musia mať pred vstupom do Česka negatívny antigénový alebo PCR test


Slováci sú povinní mať pred vstupom do Českej republiky negatívny výsledok antigénového testu, ktorý nesmie byť starší viac ako 24 hodín alebo negatívy výsledok RT-PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Od pondelka 29. marca je Slovensko v Česku zaradené medzi krajiny s vysokým rizikom nákazy – takzvané červené krajiny. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, po príchode do Česka sú Slováci naďalej povinní zostať v domácej izolácii do predloženia negatívneho výsledku ďalšieho PCR testu vykonaného v Česku na vlastné náklady. Ten je potrebné absolvovať do piatich dní od pricestovania do Česka. Výsledok druhého RT-PCR testu je potrebné predložiť krajskej hygienickej stanici príslušnej podľa miesta pobytu (študenti aj škole a zamestnanci zamestnávateľovi). Slováci musia zároveň pred vstupom do ČR vyplniť príjazdový formulár, vzdialeným prístupom do poslať príslušnej krajskej hygienickej stanici a predložiť doklad o jeho vyplnení na vyžiadanie pri hraničnej či pobytovej kontrole. Zároveň je potrebné po dobu desiatich dní od príchode do ČR všade okrem domova nosiť respirátor aspoň triedy FFP2, KN95, N95,P2,DS, a to aj po negatívnom výsledku druhého RT PCR testu.

Viac..  Europoslanci varujú: Neschvaľujte poľský plán obnovy, kým nebudú splnené podmienky

Česká republika zároveň s platnosťou od nedele 28. marca od 00:00 zrušila pre vodičov nákladnej dopravy povinnosť preukázať sa pri vstupe do ČR negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu na COVID-19.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europoslanci varujú: Neschvaľujte poľský plán obnovy, kým nebudú splnené podmienky

Poslanci EP sa obávajú, že čiastkové ciele Komisie nie sú dostatočné, a zdôrazňujú, že predpokladom …