ludia
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Projekty do súťaže o Cenu európskeho občana 2021 možno prihlasovať do 29. apríla

Projekty do súťaže o Cenu európskeho občana 2021 možno prihlasovať do štvrtka 29. apríla. Európsky parlament (EP) každoročne udeľuje Cenu európskeho občana za výnimočný prínos v oblasti podporujúcej lepšie vzájomné porozumenie a užšiu integráciu medzi občanmi členských štátov alebo cezhraničnú či nadnárodnú spoluprácu v rámci Európskej únie (EÚ). Ďalej v oblasti nadnárodnej kultúrnej spolupráce, ktorá prispieva k posilneniu európskeho ducha či za projekty, ktoré sú konkrétnym prejavom hodnôt zakotvených v Charte základných práv EÚ. Informuje o tom Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku na svojej webovej stránke.

Ako ďalej priblížili, o Cenu európskeho občana sa môžu uchádzať samotní občania, skupiny občanov ako aj združenia či organizácie s projektmi, ktoré uskutočnili. Prípadne na ňu môžu nominovať iného občana, skupinu, združenie alebo organizáciu. Nominácie môžu predkladať aj poslanci EP, pričom každý poslanec môže predložiť jednu nomináciu ročne.

Viac..  Katedrála Notre-Dame v Paríži potrebuje na renováciu ešte 15 až 20 rokov

EP každoročne udeľuje Cenu európskeho občana za výnimočné výkony v oblasti podpory vzájomného porozumenia a užšej integrácie medzi občanmi členských štátov EÚ. V predchádzajúcich rokoch cenu za Slovensko získali Olympiáda Ľudských práv, Divadlo z pasáže, fotograf Šymon Kliman, predsedníčka Ligy proti rakovine Eva Siracká, kultúrny a spoločenský zväz Csemadok či bloger Ján Benčík.

Bližšie informácie o Cene európskeho občana 2021 sú dostupné na webovej stránke: https://www.europarl.europa.eu/slovakia/sk/spravodajstvo_a_aktivity/aktivity/2021/april-2021/cena-evropskeho-obcana-2021.html

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Lorenzo Natali

Hold odvahe novinárov: Prihlasovanie do súťaže o cenu Lorenza Nataliho za žurnalistiku 2021

Od 1. marca je možné podávať prihlášky do súťaže o jednu z najvýznamnejších novinárskych cien …