simecka
Michal Šimečka, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2021

Progresívne Slovensko vyjadruje podporu Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv a odsudzuje útoky ministra Matoviča

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko vyjadruje podporu Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a odsudzuje útoky ministra financií Igora Matoviča na nezávislé kontrolné inštitúcie SR v kontexte nákupu vakcíny Sputnik V.

Predsedníčka PS Irena Bihariová sa ohradila voči aktuálnym útokom Igora Matoviča na ŠÚKL: “V demokratickej spoločnosti je nemysliteľné, aby člen vlády tvrdo útočil na nezávislú štátnu inštitúciu, ktorá len poctivo chráni dodržiavanie pravidiel a bezpečie nás všetkých. Som hrdá na odvážne štátne úradníčky a úradníkov, ako je riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová, a vyjadrujem jej plnú podporu v tomto nezmyselnom konflikte, ktorý vyvolal Igor Matovič. Jeho urážlivé slová zásadne odmietame. Celá krajina je nesmierne unavená z kalamít a konfliktov, ktorým nás pán Matovič neustále vystavuje. Vláda má riešiť problémy ľudí, nie osobné vojny jedného z jej členov,” uviedla šéfka progresívcov Bihariová.

Europoslanec a podpredseda PS Michal Šimečka upozornil, že Igor Matovič už druhý raz v krátkom čase verejne vystúpil ako spojenec cudzieho štátu v konflikte proti slovenským inštitúciám a záujmom: “Ruský štátny investičný fond spustil hybridný útok na slovenskú inštitúciu (ŠÚKL), ktorú obvinil zo sabotáže a provokácií. Minister financií Matovič nielenže v Moskve nepovedal ani slovo na obranu slovenského štátneho ústavu, ale svojimi útočnými vyjadreniami na sociálnych sieťach ešte pomohol ruskej propagande. Presne pred mesiacom rovnako podporil aj maďarského ministra zahraničných vecí v spore so slovenskou diplomaciou a ministrom Korčokom. Je pritom psou povinnosťou členov vlády budovať rešpekt k vlastným inštitúciám a chrániť naše národné záujmy. Ak premiér Heger čo najskôr Matoviča nezastaví, bude to mať zásadné dopady na kredibilitu Slovenska v Európskej únii,” zdôraznil Šimečka.

Viac..  Právo únie bráni systému menovania sudcov vyšších trestných súdov v Poľsku, rozhodol súdny dvor

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Dúfam, že Konferencia o budúcnosti Európy povedie k zmene zakladateľských zmlúv EÚ. VIDEOBLOG

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Zadajte Váš e-mail a …