PHOTO: © European Union.

Britské puby a reštaurácie budú môcť od pondelka obsluhovať hostí v exteriéri


Protipandemické reštrikcie vo Veľkej Británii sa od pondelka opäť zmiernia. Puby a reštaurácie budú mať dovolené obsluhovať hostí v exteriéri. Opätovne sa otvoria kaderníctva, obchody, ktoré nepredávajú základné tovary, telocvične, plavárne, knižnice či zoologické záhrady. Britská asociácia piva a pubov však odhaduje, že len 40 percent pubov v Anglicku má priestory na poskytovanie služieb v exteriéri. Informuje o tom portál news.sky.com.

Britskí maloobchodníci dúfajú, že zákazníci sa vrátia do kamenných predajní pre radosť z „osobného nakupovania” po tom, ako celé mesiace mali možnosť nakupovať len cez internet. Podľa Združenia britských maloobchodníkov (BRC) obchody, ktoré nepredávajú potraviny, počas troch lockdownov v krajine na tržbách stratili 30 miliárd libier.

Najbližším dôležitým dátumom pre plán opätovného otvárania britskej ekonomiky je 17. máj, kedy sa majú povoliť stretnutia maximálne 6 osôb v uzatvorených priestoroch. Povolí sa to však len vtedy, ak vláda dospeje k záveru, že program vakcinácie je naďalej úspešný a počet prípadov nákazy koronavírusom zostáva nízky.

Viac..  9 z 10 Európanov schvaľuje humanitárnu pomoc Ukrajine, vysoká podpora je aj na Slovensku

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

brexit

Británia predstavila plán na zrušenie častí brexitovej dohody, EÚ to označuje za porušenie medzinárodného práva

Britská vláda predstavila plány na zrušenie častí pobrexitovej dohody, ktorú v roku 2020 podpísala s …