Mitsotakis
Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. PHOTO: © European Union.

Grécky premiér chce urýchlene vyšetriť vraždu známeho investigatívneho novinára


Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis nariadil, aby polícia urýchlene vyšetrila piatkovú vraždu investigatívneho novinára. Giorgos Karaivaz zomrel po tom, ako ho dvaja muži na mopede strelili najmenej šesťkrát pred jeho domom v Aténach. Použili pritom zbraň s tlmičom.

Hovorkyňa vlády vyhlásila, že “smrť všetkých šokovala”. Organizácie podporujúce slobodu médií uviedli, že polícia musí zistiť, či smrť súvisela s prácou známeho novinára, ktorý sa zaujímal o organizovaný zločin a korupciu.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová označila vraždu za “ohavnú a zbabelú” a dožaduje sa spravodlivosti.

Predseda Európskeho parlamentu David Sassoli na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že ho správa o vražde “zničila”.

BBC uvádza, že naposledy spôsobila takéto reakcie vražda slovenského novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vo februári 2018.

Viac..  Nezamestnanosť v Európskej únii sa v apríli medzimesačne nezmenila

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

ateny

Zamestnanci gréckych štátnych nemocníc protestovali proti povinnému očkovaniu

Zamestnanci gréckych štátnych nemocníc v stredu po celej krajine protestovali proti povinnému očkovaniu zdravotníkov proti …