nemocnica
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Slovensko dostalo od Nemecka dar na pomoc v boji s pandémiou – 31 pľúcnych ventilátorov

Ústredná vojenská nemocnica SNP-FN a Úrad hlavného lekára Ozbrojených síl SR v Ružomberku budú mať vďaka daru od Spolkovej republiky Nemecko celkovo 31 nových pľúcnych ventilácií spolu s príslušenstvom, ktoré budú slúžiť pacientom s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. Z celkového počtu 31 ventilátorov v hodnote približne 150 000 eur je 25 ventilátorov darom od Ministerstva obrany Spolkovej republiky Nemecko a 6 ventilátorov od Ministerstva zdravotníctva Spolkovej republiky Nemecko.

V mene Slovenska poďakoval za dar obom nemeckým ministerstvám šéf rezortu obrany Jaroslav Naď. „Pľúcne ventilácie sú naozaj nevyhnutným, doslova až životne dôležitým prístrojom pre pacientov s ťažkým priebehom COVID-19. Ide o veľmi vzácny dar, pretože pomôže pri záchrane ľudských životov,“ ocenil minister J. Naď s tým, že tento prejav solidarity je dôkazom dlhodobo nadštandardnej bilaterálnej spolupráce Slovenskej republiky s Nemeckom v oblasti v oblasti obrany a bezpečnosti a zároveň tiež vysokej úrovne našich vzťahov v NATO a EÚ.

„Pľúcne ventilátory sú kľúčové pri liečbe najvážnejších prípadov ochorenia COVID-19. Veľmi nás teší, že sme mohli podporiť ďalšie skvalitnenie zdravotnej starostlivosti, ktorú poskytujú OS SR a ktoré preukazujú veľkú obetavosť v boji proti pandémií COVID-19. Naďalej udržujme naše úzke partnerstvo v rámci EÚ a NATO,” uviedla pri tejto príležitosti nemecká veľvyslankyňa na Slovensku Barbara Wolf. Pridelenec obrany Spolkovej republiky Nemecko pplk. gšt. Rüdiger Heinrich zároveň ocenil výbornú úroveň spolupráce medzi oboma rezortmi obrany.

Viac..  V Británii bude zrejme dominantný indický variant

Zdravotnícke prístroje boli doručené pre Úrad hlavného lekára OS SR prostredníctvom nemeckého veľvyslanectva na Slovensku, pričom v priebehu nasledujúcich dní budú odovzdané na využitie Ústrednej vojenskej nemocnici SNP-FN v Ružomberku.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

dovolenka

Nemci môžu vycestovať na dovolenky, pri zhoršení situácie ale vláda nezorganizuje repatriáciu

Obyvatelia Nemecka môžu v tomto roku vycestovať na letné dovolenky, ale vláda nebude organizovať ich …