nemocnica
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Slovensko dostalo od Nemecka dar na pomoc v boji s pandémiou – 31 pľúcnych ventilátorov

Ústredná vojenská nemocnica SNP-FN a Úrad hlavného lekára Ozbrojených síl SR v Ružomberku budú mať vďaka daru od Spolkovej republiky Nemecko celkovo 31 nových pľúcnych ventilácií spolu s príslušenstvom, ktoré budú slúžiť pacientom s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. Z celkového počtu 31 ventilátorov v hodnote približne 150 000 eur je 25 ventilátorov darom od Ministerstva obrany Spolkovej republiky Nemecko a 6 ventilátorov od Ministerstva zdravotníctva Spolkovej republiky Nemecko.

V mene Slovenska poďakoval za dar obom nemeckým ministerstvám šéf rezortu obrany Jaroslav Naď. „Pľúcne ventilácie sú naozaj nevyhnutným, doslova až životne dôležitým prístrojom pre pacientov s ťažkým priebehom COVID-19. Ide o veľmi vzácny dar, pretože pomôže pri záchrane ľudských životov,“ ocenil minister J. Naď s tým, že tento prejav solidarity je dôkazom dlhodobo nadštandardnej bilaterálnej spolupráce Slovenskej republiky s Nemeckom v oblasti v oblasti obrany a bezpečnosti a zároveň tiež vysokej úrovne našich vzťahov v NATO a EÚ.

„Pľúcne ventilátory sú kľúčové pri liečbe najvážnejších prípadov ochorenia COVID-19. Veľmi nás teší, že sme mohli podporiť ďalšie skvalitnenie zdravotnej starostlivosti, ktorú poskytujú OS SR a ktoré preukazujú veľkú obetavosť v boji proti pandémií COVID-19. Naďalej udržujme naše úzke partnerstvo v rámci EÚ a NATO,” uviedla pri tejto príležitosti nemecká veľvyslankyňa na Slovensku Barbara Wolf. Pridelenec obrany Spolkovej republiky Nemecko pplk. gšt. Rüdiger Heinrich zároveň ocenil výbornú úroveň spolupráce medzi oboma rezortmi obrany.

Viac..  Vladimír Bilčík o nedostatku liekov v EÚ: Až príliš dlho sme sa spoliehali na dodávky spoza hraníc

Zdravotnícke prístroje boli doručené pre Úrad hlavného lekára OS SR prostredníctvom nemeckého veľvyslanectva na Slovensku, pričom v priebehu nasledujúcich dní budú odovzdané na využitie Ústrednej vojenskej nemocnici SNP-FN v Ružomberku.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

EÚ posudzuje situáciu s COVID-19 v Číne

Európska únia (EÚ) posudzuje nárast prípadov ochorenia COVID-19 v Číne po tom, ako Peking uvoľnil …

Consent choices