Foto: screenshot FB OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

UVOĽŇOVANIE OPATRENÍ: Od pondelka môžu otvoriť obchody, kostoly aj hotely

Premiér Eduard Heger na tlačovej konferencii uviedol, že od pondelka už Slovensko nebude mať čierne okresy, pričom však dodal, že reprodukčné číslo začalo stúpať, pričom aktuálne je okolo hodnoty 0,95.

Šéf inštitútu zdravotníckych analýz Matej Mišík uviedol, že zaočkovaných prvou dávkou vakcíny je na Slovensku už takmer 20 percent ľudí nad 18 rokov. V domovoch sociálnych služieb je zaočkovaných už 80 percent ľudí, dodal.

Mišík uviedol, že od pondelka bude celé Slovensko v v bordovej fáze a teda od 26. apríla by mohli platiť pravidlá červenej fázy. . „Musíme byť však naďalej nesmierne zodpovední,“ povedal Mišík.

Povolenie, ktoré k Sputniku V vydal exminister Marek Krajčí, nebolo vydané na vakcínu, ktorú máme na Slovensku, povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. K téme ruskej vakcíny zatiaľ viac povedať nechce.

Minister zdravotníctva povedal, že povolenie, ktoré vydal exminister Marek Krajčí  k Sputniku V, nie je vydané na vakcíny, ktoré sa nachádzajú na Slovensku.

Minister financií Matovič na tlačovej konferencii oznámil nové uvoľňovanie:

  • otvorenie obchodov a služieb s podmienkami a to na jednu osobu bude vyhradených 15m2, povinný bude aj test
  • Od budúceho týždňa bude možné ísť do prírody aj mimo okres, avšak s platným testom
  • Otvoriť môžu aj kostoly a to s podmienkou jednej osoby na 15m2 tiež s testom
  • Povolený bude aj šport v exteriéri, a to maximálne pre 6 osôb s testom
  • Otvoria aj zoologické záhrady, múzeá a botanické záhrady, s pravidlom: osoba na 15 štvorcových metrov,
  • Otvoriť môžu aj knižnice maximálne do 6 osôb, toto isté pravidlo bude platiť aj pre hotely a penzióny, avšak bez otvorenia reštaurácií
Viac..  Nezamestnanosť v Európskej únii sa v auguste znížila 

O očkovanie možu požiadať už aj osoby staršie ako 40 rokov, pričom očkovaní budú vakcínou AstraZeneca, vychádza to z verejnej stránky akcinacia.nczisk.sk.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Správa o stave našej krajiny v štyroch bodoch. Nezúfajme, môže byt aj horšie. VIDEO

Zdieľaj článok na Facebooku Zadajte Váš e-mail a odoberajte zadarmo spravodajstvo z EÚ Zaujímam sa …