Ilustračné PHOTO Zdroj: screenshot © European Union, European Council

Európska lieková agentúra na budúci týždeň vydá odporúčanie k vakcíne Johnson & Johnson

Európska lieková agentúra (EMA) posudzuje prípady zriedkavých krvných zrazenín zaznamenané v Spojených štátoch po podaní vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson. Zároveň uviedla, že čoskoro vydá odporúčanie pre európske krajiny.

„Urýchľujeme toto hodnotenie a v tejto chvíli očakávame vydanie odporúčania na budúci týždeň,“ informovala EMA. Tá minulý mesiac povolila používanie jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson. Žiadny z členských štátov EÚ zatiaľ nezačal vakcináciu tohto očkovacou látkou.

EMA tvrdí, že prešetruje šesť prípadov krvných zrazenín, ktoré sa v USA vyskytli u takmer 7 miliónov ľudí očkovaných vakcínou Johnson & Johnson. V súvislosti s tým udržiava kontakt s americkým Centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) i tamojším Úradom pre kontrolu potravín a liekov (FDA).

Viac..  Európa štartuje očkovanie vakcínami od spoločnosti Johnson & Johnson. Kedy Slovensko začne očkovať touto látkou, nevieme

Zriedkavé krvné zrazeniny v kombinácii so zníženým počtom krvných doštičiek u šiestich žien spôsobili, že americké úrady počas vyšetrovania pozastavili očkovanie vakcínou Johnson & Johnson.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

KORONAVÍRUS: Zaočkovaní Američania už nemusia nosiť rúška vo väčšine interiérov

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zmierňuje pravidlá nosenia rúšok v interiéroch pre …