Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Malé a stredné podniky podniky potrebujú podporu pri digitalizácii

Europoslanec, vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane a prezident SME Europe Ivan Štefanec (KDH) vo štvrtok vystúpil na podujatí Európskeho internetového fóra, ktoré bolo venované problematike digitalizácie malých a stredných podnikov. Zdôraznil, že tieto spoločnosti, aby mohli byť konkurencieschopné, potrebujú pri zvyšovaní svojho digitálneho potenciálu pomoc.
Malé a stredné podniky boli krízou kruto zasiahnuté. Mnohé z nich vidia šancu v posilnení svojej digitálnej identity, vytvorení e-shopov, či online donáškových služieb. Aby mohli byť aj do budúcnosti konkurencieschopné, potrebujú pomoc. Je potrebné zlepšiť digitálnu infraštruktúru, zlepšiť výučbu digitálnych zručností a tiež zjednodušiť verejnú administratívu jej presunom na internet. Európska komisia predstavila ambiciózny cieľ, aby do roku 2030 malo 90% malých a stredných podnikov aspoň základnú digitálnu identitu. Verím, že sa to aj vďaka pomoci Európskej únie podarí,” vyjadril sa europoslanec.
Viac..  Europoslanec Hojsík vyzýva ľudí, aby podpísali petíciu za ochranu včiel

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

hotel, cestovny ruch

Európska komisia schválila tzv. Veľkú schému pomoci pre gastro a cestovný ruch

 Európska komisia odobrila návrh slovenského rezortu dopravy na pomoc veľkým podnikom v cestovnom ruchu a schválila Schému …