Ilustračné PHOTO Zdroj: screenshot © European Union, European Council

Dánsko ruší protipandemické opatrenia rýchlejšie, ako plánovalo

Dánsko ruší protipandemické reštrikcie rýchlejšie, ako pôvodne plánovalo, a od budúcej stredy umožní obsluhovanie návštevníkov reštaurácií aj vo vnútorných priestoroch. Podmienkou však bude, že hostia sú zaočkovaní alebo sa môžu preukázať negatívnym testom na koronavírus. Krajina zároveň od 21. apríla povolí, aby na verejných zhromaždeniach v exteriéroch mohlo byť do 50 osôb. Zatiaľ sa v Dánsku môže stretnúť maximálne desať ľudí. Okrem toho sa na štadióny budú môcť vrátiť športoví fanúšikovia.

S plánom opätovného otvárania ekonomiky od budúceho týždňa súhlasila v piatok veľká väčšina dánskych poslancov. Pandémia koronavírusu v Dánsku je v podstate pod kontrolou. Kaderníctva a menšie obchodné centrá už otvorili a od pondelka budú môcť obyvatelia krajiny navštevovať aj väčšie obchodné centrá a obchodné domy. „Naše bežné životy to sformuje pozitívnym smerom,” povedal minister zdravotníctva Magnus Heunicke.

Viac..  Predsedu Európskeho parlamentu Davida Sassoliho hospitalizovali

V Dánsku v súčasnosti celkovo evidujú iba 8 509 potvrdených aktívnych prípadov nákazy koronavírusom a iba 37 pacientov je vo vážnom stave. Vo štvrtok krajina zaznamenala len dve nové úmrtia na ochorenie COVID-19.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Zaočkovanosť potrebujeme zvýšiť o 30 percent, tvrdí konzílium odborníkov. Naďalej sme najhorší na svete

Potrebujeme zvýšiť zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 o 30 percent. Uviedla to v mene konzília odborníkov …