nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /ECR/. PHOTO: European Union 2021.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Vzdelávanie detí musí byť prioritou aj počas pandémie

Budúca generácia musí mať zaručený plnohodnotný prístup k vzdelávaniu, aby sa nestala „stratenou pandemickou generáciou“. Otváranie škôl musí patriť medzi priority vlády, samozrejme pri zohľadnení aktuálnej epidemiologickej situácie. Aj tu však existujú rozdiely medzi krajinami – niektorým sa darí aj v pandémií obmedzovať plošné zatváranie škôl, iné sa nevyhli tomuto riešeniu.

Slovensko, žiaľ, patrí do druhej skupiny krajín. Stredné školy boli u nás v období viac ako jedného kalendárneho roka otvorené iba 34 dní, druhý stupeň ZŠ 44 dní a vysoké školy boli celé obdobie zatvorené. Aj tieto informácie priniesla iniciatíva DAJME DEŤOM HLAS do pozornosti Európskej komisie a preto ju vítam.

Rozhodnutia o otváraní škôl sú samozrejme v rukách členských štátov. Ale lepšia informovanosť o tom, čo sa deje v iných častiach Únie prispeje k lepším rozhodnutiam aj u nás doma.

Viac..  V Británii bude zrejme dominantný indický variant

P. S. Samozrejme ma veľmi teší, že sa konečne školy začali otvárať aj u nás a určite aj samotných žiakov, študentov a rodičov.

Držím palce ✌️😍

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

polnohospodarstvo

Podpora prechodu k ekologickému hospodárstvu sumou 17,5 mld., reakcie našich europoslancov

Europarlament v utorok schválil pravidlá fungovania Fondu na spravodlivú transformáciu, ktorý krajinám EÚ pomôže riešiť …