Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: Kancelária IŠ.

Ivan Štefanec: Európska únia by mala pre gastrosektor vyčleniť osobitné prostriedky

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec ( KDH) sa včera zúčastnil na debate v pléne Európskeho parlamentu o pomoci gastrosektoru a cestovnému ruchu v čase pandémie. Zdôraznil, že prepad tržieb v týchto segmentoch je taký veľký, že bude potrebné na pomoc vyčleniť osobitné prostriedky a prijať mimoriadne opatrenia.

V gastrosektore a v cestovnom ruchu je ohrozených viac ako 11 miliónov pracovných miest. Prepady tržieb sú spôsobené takmer výlučne len opatreniami vlád. Preto je prirodzené, že by poškodené firmy mali byť odškodnené. No nielen to. Už dnes odborníci upozorňujú, že štart normálnej prevádzky bude veľmi náročný. Aspoň pre začiatok bude preto potrebné prijať opatrenia ako je zníženie DPH, odpustenie administratívnych povinností, či odvodov. Apelujem na členské štáty, aby aj takýmto spôsobom gastrosektor a cestovný ruch zachránili,” vyjadril sa Štefanec.

Viac..  Europoslankyňa Lexmann zverejnila odpočet svojej práce za apríl. VIDEO

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

hotel, cestovny ruch

Európska komisia schválila tzv. Veľkú schému pomoci pre gastro a cestovný ruch

 Európska komisia odobrila návrh slovenského rezortu dopravy na pomoc veľkým podnikom v cestovnom ruchu a schválila Schému …