Foto: © European Union

Eduard Heger: Európska únia je náš životný priestor

Slovensko si dnes 1. mája pripomína vstup do Európskej únie, kde sme členom už 17 rokov. Pri tejto príležitosti premiér Eduard Heger na Facebooku uviedol, že vstup bol  historickým medzníkom po osamostatnení sa Slovenska. “Stali sme sa súčasťou priestoru demokracie a prosperity,” dodal.

Hoci je Európska únia pestré a v mnohom aj zložité spoločenstvo národov a rôznych etnických skupín, stále je to spoločenstvo slobodných občanov. A to je na nej unikátne,” napísal premiér Heger.

Predseda vlády dodal, že ďakuje všetkým vďaka ktorým je Slovensko členom Európskej únie, pričom si želá, aby sa sa to podarilo aj ďalším európskym národom a štátom, ktoré sa o to usilujú. “Odovzdávame im naše skúsenosti. Sme s nimi solidárni tak, ako kedysi boli a stále sú solidárni pôvodní členovia Európskej únie s nami,” napísal.

Viac..  Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

EURÓPSKA ÚNIA JE NÁŠ ŽIVOTNÝ PRIESTOR

Vstup Slovenska do Európskej únie 1. mája 2004 je historickým medzníkom po…

Uverejnil používateľ Eduard Heger – predseda vlády SR Sobota 1. mája 2021

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

V piatok skončil termín na odovzdanie plánov obnovy, odovzdalo ich však len 13 krajín, medzi nimi aj Slovensko

V piatok 30. apríla sa oficiálne skončila lehota na odovzdanie národných plánov obnovy a odolnosti …