facebook
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Dezinformácie o vakcínach proti koronavírusu: Online platformy predložili nové správy


Európska komisia zverejnila nové správy signatárov Kódexu postupov proti šíreniu dezinformácií, t. j. spoločností Twitter, TikTok, Google, Facebook a Microsoft o opatreniach, ktoré prijali v marci 2021 proti dezinformáciám súvisiacim s koronavírusom a vakcínami.

Twitter uvádza, že začal upozorňovať na tweety, ktoré šíria nepodložené informácie, sporné tvrdenia, ako aj neúplné alebo z kontextu vytrhnuté informácie o očkovacích látkach. TikTok uvádza, že označil 7687 videí s textom alebo hashtagmi týkajúcimi sa očkovacej látky v EÚ. Google naďalej rozširoval funkciu, ktorá používateľovi v reakcii na vyhľadávanie informácií o vakcínach proti koronavírusu ponúka zoznam povolených vakcín, štatistík atď. v lokalite používateľa. Facebook rozšíril svoje nástroje o označenia, ktoré pri príspevkoch súvisiacich s očkovaním, ponúkajú informácie Svetovej zdravotníckej organizácie. Chce tak pomôcť ľuďom, aby sa nechali zaočkovať proti koronavírusu.

Spoločnosť Microsoft zobrazuje na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti LinkedIn, na ktorú sú používatelia presmerovaní pri vyhľadávaní kľúčových slov súvisiacich s koronavírusom, oficiálne informácie o očkovacích látkach a očkovaní. S cieľom doladiť proces monitorovania vydá Európska komisia v najbližších týždňoch usmernenia na posilnenie kódexu postupov a vybudovanie prepojenia s povinnosťami vyplývajúcimi z budúceho aktu o digitálnych službách, ako sa stanovuje v akčnom pláne pre európsku demokraciu.

Viac..  Európska únia odporúča druhé posilňovacie dávky pre ľudí od 60 do 79 rokov

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Klus: Dezinformácie či konšpirácie na internete ohrozujú demokraciu a bezpečnosť

„Po pandémii COVID-19 teraz aj vojna na Ukrajine ešte viac ukázala náš problém s hoaxmi …