koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Podľa nemeckého ministra zdravotníctva musí krajina vydržať ešte týždne až mesiace reštrikcií

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn privítal pokles počtu nových prípadov ochorenia COVID-19, ale uviedol, že Nemci musia vydržať „týždne alebo niekoľko mesiacov” reštrikcií. Sedemdňový priemerný počet nových prípadov infekcií v Nemecku v posledných dvoch týždňoch klesol z takmer 25 prípadov na 100-tisíc obyvateľov 22. apríla na 19 prípadov na 100-tisíc obyvateľov 6. mája.

Minister zdravotníctva v piatok konštatoval, že zatlačeniu počtu infekcií v posledných týždňoch smerom nadol pomohla snaha o redukciu sociálnych kontaktov a cestovania. Zároveň dodal, že tomu pomohlo aj rýchle zintenzívnenie očkovania. Spahn uviedol, že približne 26,2 milióna ľudí čiže 31,5 percenta nemeckej populácie dostalo aspoň jednu dávku vakcíny. Takmer 9 percent Nemcov dostalo dve dávky očkovacej látky.

Jens Spahn však varoval pred príliš rýchlym znovuotvorením niektorých oblastí verejného života a upozornil, že „to prináša riziká”. Niektoré zo 16 nemeckých spolkových krajín začali opäť povoľovať obmedzený turizmus a prevádzku exteriérov reštaurácií.

Viac..  Vyhlásenie predsedníčky von der Leyenovej o pomoci so sprístupňovaním vakcín

Vo štvrtok v Nemecku potvrdili 18 485 nových prípadov koronavírusu a 284 úmrtí na COVID-19. Od vypuknutia pandémie krajina zaznamenala takmer 3,5 milióna prípadov infekcií a 84 410 úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

peniaze

Miera úspor domácností v eurozóne sa znížila

Miera úspor domácností v eurozóne v treťom kvartáli 2021 bola na úrovni 15 percent, čiže …