simecka
Michal Šimečka, europslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2021.

Michal Šimečka: Obrátil som sa na Európsku komisiu, pretože situácia žiakov na Slovensku je neúnosná


🇸🇰 Obrátil som sa na Európsku komisiu, pretože situácia žiakov na Slovensku je neúnosná. V rozpore so všetkými odporúčaniami slovenská vláda školy zatvorila ako prvé a otvára ich ako posledné. Na vzdelanie, pracovné uplatnenie, ale aj fyzické a psychické zdravie našich mladých to má zničujúce dopady.

Za viac ako jeden kalendárny rok boli stredné školy na Slovensku otvorené iba 34 dní, druhý stupeň ZŠ iba 44 dní, a univerzity sú zatvorené nonstop. A nie, rezort školstva tento problém ani zďaleka nevyriešil online výukou. Až 128-tisíc detí nemalo prístup k online vzdelávaniu (18,5% žiakov) a 52-tisíc nemalo dokonca prístup k žiadnej výuke (7,5% žiakov).

Pripojil som sa preto k iniciatíve Dajme deťom hlas a k ďalším 23 organizáciám, ktoré na Slovensku zastupujú žiakov, učiteľov, rodičov aj psychológov. Potom, čo nenašli odozvu u domácich politikov, obrátili sa s žiadosťou o pomoc na Európsku komisiu. Tieto organizácie plne podporujem – a cítim hanbu, že premiéri a ministri Matovič, Heger a Gröhling nedokázali situáciu mladých ľudí za celý rok vyriešiť vo vlastnej réžii.

Viac..  Michal Wiezik: Ak by sme Ukrajine nepomohli, neprihlásili by sme sa jednoznačne na stranu utlačovaného

Ja osobne som Komisii položil niekoľko otázok. Chcem vedieť, aké opatrenia EÚ prijala, aby pomohla zmierniť rozdiely medzi jednotlivými členskými krajinami v tejto oblasti, aj ako motivuje štáty ako Slovensko k tomu, aby opäť húfne nezavreli všetky školy v prípade novej vlny na jeseň 2021. O výsledku vás budem informovať.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Odobrenie plánu obnovy Poľsku nemôžeme nechať len tak, Európska komisia sa rozhodla zle

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …