korcok
Ivan Korčok pri kladení vencov. PHOTO: MZV.

Minister Ivan Korčok si spolu s ruským veľvyslancom na Slovensku Igorom Bratčikovom a primátorom hl. mesta Bratislavy Matúšom Vallom na Malom Slavíne uctili pamiatku tých, ktorí položili životy za oslobodenie našej vlasti v roku 1945

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok spolu veľvyslancom Ruskej federácie na Slovensku Igorom Bratčikovom a primátorom hlavného mesta Matúšom Vallom položil 7. mája kytice kvetov k pomníku dvoch mladých vojakov Ivana Gorjonova a Nikolaja Finuškina na Malom Slavíne. „8. mája 2021 si pripomíname 76 výročie ukončenia druhej svetovej vojny v Európe – najničivejšieho konfliktu v dejinách ľudstva. Tak ako si ctíme hrdinov Slovenského národného povstania, nášho domáceho i zahraničného odboja, 1. česko-slovenského armádneho zboru, nezabúdame ani na príslušníkov všetkých národov, ktorí bojovali v radoch sovietskej armády a rumunskej armády a pri oslobodzovaní nášho územia položili svoje životy. Spolu s primátorom Bratislavy a ruským veľvyslancom sme sa dohodli, že si takto symbolicky uctíme pamiatku dvoch mladých vojakov, ktorí zahynuli pri oslobodzovaní nášho hlavného mesta,“ vyhlásil šéf slovenskej diplomacie.

Viac..  Frontex čelí žalobe obhajcov ľudských práv

Pomník sa nachádza v lesnom areáli nad Račou a miesto je nazvané Malý Slavín. V súčasnosti prebieha revitalizácia a rekonštrukcia tohto obľúbeného výletného miesta, vrátane pomníka v spolupráci s veľvyslanectvom Ruskej federácie v Bratislave. Táto spolupráca vyplýva z medzištátnej dohody o starostlivosti o pamätníky a vojnové hroby.  Je našou morálnou povinnosťou zachovávať pamiatku na tých, ktorí položili svoje životy za oslobodenie našej vlasti v roku 1945.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca o pláne obnovy: Istý máme len nový spoločný dlh

Národné plány obnovy: historická príležitosť pre dlhodobý udržateľný rast • zameranie plánov najmä na ekologickú …