dovolenka
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Nemci môžu vycestovať na dovolenky, pri zhoršení situácie ale vláda nezorganizuje repatriáciu

Obyvatelia Nemecka môžu v tomto roku vycestovať na letné dovolenky, ale vláda nebude organizovať ich repatriáciu, ak v niektorých krajinách stúpne počet prípadov koronavírusu. Povedal to v piatok nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas. Pre médiá nemeckého vydavateľstva Funke vyslovil presvedčenie, že „v lete budeme žiť v normálnejších podmienkach a to zahŕňa aj letné dovolenky“. „Samozrejme, cieľom je umožniť cestovanie, ale pandémia vytvára obmedzenia,” dodal a poukázal na situáciu v Indii a Južnej Amerike.

Ak sa niečo niekde skomplikuje, podľa Maasa sa nebudú opakovať repatriačné lety, aké jeho ministerstvo organizovalo počas prvej fázy pandémie. „Ak sa by sa pandemická situácia v niektorých krajinách zhoršila, na rozdiel od minulého roka, to dnes nikoho nemôže prekvapiť,” poznamenal.

Viac..  Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová spúšťa petíciu za lepšiu ochranu cyklistov na slovenských cestách

Nemecko začína robiť kroky smerom k normálnejšiemu životu, keďže jeho vakcinačná kampaň napreduje a najnovšia vlna infekcií opadá. K piatku prvý raz od 20. marca týždenný priemerný počet nových infekcií v krajine klesol pod hranicu 100 na 100-tisíc obyvateľov.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

cestovanie

Od dnes nastali zmeny v cestovaní. Pozrite, si aké pravidlá platia

Štátny tajomník Martin Klus (SaS) pred odletom do Varšavy informoval o viacerých zmenách v cestovaní. …