mimoriadna2

MIMORIADNE: Vyjednávači Únie dosiahli dohodu o Covid certifikátoch

Vyjednávači Európskeho parlamentu, Rady a Komisie dosiahli neformálnu dohodu o návrhu certifikátu EÚ Digital Covid, informovalo o tom tlačové oddelenie Európskeho parlamentu na Twitteri.

Správu aktualizujeme

Spravodajca na tlačovej konferencii povedal, že certifikát sa bude volať: digitálny certifikát pričom doteraz sa hovorilo o takzvanom “Green pase”.

“Máme dohodu! Vyjednávači Parlamentu, Rady a Komisie dosiahli neformálnu dohodu o návrhu certifikátu EÚ Digital Covid, vďaka ktorému bude cestovanie počas pandémie jednoduchšie a bezpečnejšie. Podrobnosti dohody budú čoskoro nasledovať,” informuje Európsky parlament na Twitteri.

Europoslankyňa Sophie in ‘t Veld na Twitteri informovala, že “za 100 miliónov eur (alebo viac, ak je to potrebné) sa zakúpia testy.”

Frakcia Obnovme Európu na dohodu o Covid certifikátoch reaguje, že chceli oveľa viac, ale “potešilo nás, že v oblasti bezplatného testovania sa dosiahol určitý pokrok.”

Spravodajca parlamentu Juan Fernando a LÓPEZ AGUILAR, predseda Výboru pre občianske slobody, usporiada tlačovú konferenciu o 19.00.

Viac..  Pozrite si, ako budeme v lete cestovať. Konzílium sa zhodlo na cestovateľskom semafore

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

VYSVETĽUJEME: Ako budú fungovať európske Covid certifikáty

Európsky parlament v stredu zakončil proces schvaľovania digitálneho COVID osvedčenia Európskej únie (EÚ), ktorého cieľom …