mimoriadna2

MIMORIADNE: Vyjednávači Únie dosiahli dohodu o Covid certifikátoch

Vyjednávači Európskeho parlamentu, Rady a Komisie dosiahli neformálnu dohodu o návrhu certifikátu EÚ Digital Covid, informovalo o tom tlačové oddelenie Európskeho parlamentu na Twitteri.

Správu aktualizujeme

Spravodajca na tlačovej konferencii povedal, že certifikát sa bude volať: digitálny certifikát pričom doteraz sa hovorilo o takzvanom “Green pase”.

“Máme dohodu! Vyjednávači Parlamentu, Rady a Komisie dosiahli neformálnu dohodu o návrhu certifikátu EÚ Digital Covid, vďaka ktorému bude cestovanie počas pandémie jednoduchšie a bezpečnejšie. Podrobnosti dohody budú čoskoro nasledovať,” informuje Európsky parlament na Twitteri.

Europoslankyňa Sophie in ‘t Veld na Twitteri informovala, že “za 100 miliónov eur (alebo viac, ak je to potrebné) sa zakúpia testy.”

Frakcia Obnovme Európu na dohodu o Covid certifikátoch reaguje, že chceli oveľa viac, ale “potešilo nás, že v oblasti bezplatného testovania sa dosiahol určitý pokrok.”

Spravodajca parlamentu Juan Fernando a LÓPEZ AGUILAR, predseda Výboru pre občianske slobody, usporiada tlačovú konferenciu o 19.00.

Viac..  Minister Doležal: Vďaka eurofondom dostane Prešov ďalšie nové trolejbusy

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

O digitálny COVID preukaz EÚ je potrebné požiadať, NCZI ho neposiela automaticky

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) neposiela Digitálny COVID preukaz Európskej únie (EÚ) automaticky, je potrebné …