Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok. PHOTO: MZVaEZ SR

I. Korčok: Prvé výsledky v uznávaní slovenských očkovacích certifikátov od našich 3 susedov

Slovenská diplomacia od začiatku tohto týždňa intenzívne rokuje o uznávaní certifikátov o očkovaní. „Som rád, že máme prvé výsledky: po mojom rokovaní s maďarským kolegom P. Szíjártóm, budú naši južní susedia uznávať slovenské očkovacie certifikáty, to isté platí aj v prípade Česka a Rakúska,” vyhlásil minister Ivan Korčok.

Ako však spresnil, v prípade Rakúska môžu naši občania vstúpiť s platným certifikátom o zaočkovaní s vakcínami registrovanými európskou agentúrou EMA resp. WHO. V takom prípade teda nebudú potrebovať testy alebo potvrdenie o prekonaní COVID 19. „Tí občania, ktorí budú očkovaní vakcínou Sputnik V, budú pri vstupe do Rakúska naďalej podliehať platným obmedzeniam, teda budú sa musieť preukázať testom respektíve doložiť potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID 19,” uzavrel šéf slovenskej diplomacie s tým, že Rakúsko bude uznávať aj WHO schválenú čínsku vakcínu Sinopharm.

Viac..  Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb k očkovaniu mladistvých proti ochoreniu COVID-19

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

laboratorium, vyskum, veda

COVID-19: Parlament požaduje pozastavenie platnosti patentov na vakcíny

Parlament s cieľom urýchliť globálne vakcinačné úsilie vyzval na dočasné pozastavenie uplatňovania práv duševného vlastníctva …