dezinformacie, pocitac
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Dezinformácie o očkovacích látkach: Monitorovania platforiem predĺžené do konca roka

Európska komisia uverejnila správy signatárov Kódexu postupov proti šíreniu dezinformácií o opatreniach prijatých s cieľom obmedziť šírenie nepravdivých informácií o koronavíruse. Patria sem spoločnosti Facebook, Twitter, TikTok, Microsoft a Google.

Komisia sa rozhodla predĺžiť účinnosť programu monitorovania platforiem do konca roka a očakáva, že platformy zintenzívnia svoje úsilie. Facebook rámčeky určené na profilové fotografie, ktoré vyzývajú ľudí, aby sa dali zaočkovať a na Twitter viedol v šestnástich krajinách diskusie k vakcínam, ktoré generovali 5 miliónov impresií. Spoločnosť Microsoft nastavila presmerovanie používateľov na platforme LinkedIn, ktorí hľadajú kľúčové slová „koronavírus” alebo „covid”, na oficiálne stránky s overenými informáciami.

Napriek týmto užitočným opatreniam v správach chýbajú informácie o vplyve politík prijatých na boj proti dezinformáciám súvisiacim s koronavírusom. Nedávno uverejneným usmernením na posilnenie kódexu postupov sa vytvorí spoľahlivý rámec monitorovania s jasnými kľúčovými ukazovateľmi výkonnosti, v ktorom sa bude merať aj efektívnosť činnosti.

Viac..  Parlament s konečnou platnosťou schválil digitálne COVID osvedčenie EÚ

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

laboratorium, vyskum, veda

COVID-19: Parlament požaduje pozastavenie platnosti patentov na vakcíny

Parlament s cieľom urýchliť globálne vakcinačné úsilie vyzval na dočasné pozastavenie uplatňovania práv duševného vlastníctva …