wiezik
Michal Wiezik, europoslanec /SPOLU, EPP/. PHOTO: European Union

EÚ Stratégia biodiverzity: Podporu získal v hlasovaní návrh Michala Wiezika

Európsky parlament hlasoval za záväzné ciele pre ochranu biodiverzity, vrátane takých významných krokov ako zavedenie prísnej ochrany na 10 % pevniny a morí EÚ, prísnej ochrany pralesov a starých lesov a zavedenie ťažobného moratória v oblastiach s ich výskytom.

Som rád, že v Parlamente získal podporu práve môj návrh, ktorý ako jediný reflektoval vážnu situáciu masívnej ťažby pralesoch (napr. v Rumunsku), či zhoršujúci sa stav škandinávskych lesov v dôsledku intenzifikácie lesného hospodárstva, a žiadal prísne ťažobné morátorium do doby, kým najzachovalejšie lesy Európy budú efektívne chránené,” zdôraznil europoslanec Michal Wiezik (EPP, SPOLU). 

Parlament tiež žiada od Komisie otvorenie Smernice o obnoviteľných zdrojoch energie, s dôrazom na články o bioenergii a využívaní lesnej biomasy. “Nový návrh smernice má byť zverejnený v júli, takže verím že Komisia pri jeho zostavovaní bude reflektovať silný apel zo strany Parlamentu na dôslednú a fungujúcu ochranu biodiverzity a najvzácnejších prírodných klenotov Európy,” dodal. 

Viac..  Michal Wiezik: Je našim najvyšším záujmom, aby sme deťom z Ukrajiny zabezpečili ochranu

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

wiezik

Europoslanec Wiezik zverejnil video z mestskej divočiny: Pozrite sa ako dokáže fungovať spolu s mestom

“Mať aj v meste miesto, kam sa dá nielen počas teplejších dní uniknúť a kochať …