koncert, kultura
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Komisia zverejnila výzvy programu Kreatívna Európa na podporu kultúry

Európska komisia uverejnila ďalšie výzvy pre kultúrne a kreatívne sektory v rámci programu Kreatívna Európa, pričom im sprístupnila celkovú sumu 88 miliónov eur. Z tohto projektu sa pokryjú projekty európskej spolupráce v oblasti kultúry, obehu a zvýšenej rozmanitosti európskych literárnych diel a poskytnú sa príležitosti na odbornú prípravu a vystúpenia pre mladých hudobníkov.

Práve kultúra patrí medzi odvetvia najviac zasiahnuté pandémiou a po ukončení pandemických opatrení je potreba zamerať sa na udržateľné obnovenie kultúrnych aktivít a miest. Výzvy sa okrem iného zameriavajú na európsku umeleckú spoluprácu a inovácie na témy, ako je zapojenie publika, digitalizácia sociálnej súdržnosti a príspevok k európskej zelenej dohode. Výzva venovaná európskym platformám osobitne prispeje k zviditeľneniu, programovaniu a propagácii novovznikajúcich umeleckých projektov. Organizácie, ktoré majú záujem, môžu predkladať žiadosti do konca augusta a septembra (v závislosti od konkrétnej výzvy).

Viac..  Šimečka vyzýva Hegera na podpis protestu EÚ voči Orbánovmu homofóbnemu zákonu

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Hojsík

M. Hojsík: Top manažéri a europoslanci vyzvali Európsku komisiu na urýchlenú podporu obnoviteľných zdrojov energie

Skupina 40 europoslancov, europoslankýň z rôznych politických frakcií a top manažérov a manažérok energetických firiem …