koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Prvou dávkou vakcíny sú zaočkované už dva milióny ľudí


Prvou dávkou vakcíny je na Slovensku zaočkovaných už 2 000 889 ľudí. V nedeľu pribudlo ďalších 2 541 zaočkovaných osôb. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 804 PCR testov, pozitívny výsledok malo 15 ľudí. Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň sa nezmenil. Potvrdili zároveň ďalšie štyri úmrtia na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Druhú dávku vakcíny dostalo v nedeľu 16 308 osôb, kompletne zaočkovaných je tak na Slovensku už 1 515 126 ľudí. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva SR.

V nedeľu vykonali aj takmer 27-tisíc antigénových testov, z nich bolo pozitívnych 18. Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Košickom kraji, kde potvrdili osem prípadov nákazy. Štyroch nových infikovaných eviduje Bratislavský kraj a troch Žilinský.

Viac..  L. Ď. Nicholsonová prišla s tvrdou rezolúciou, slovenské rómske osady rieši Európsky parlament

V nemocniciach je 195 pacientov, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 133 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) je 17 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 13 osôb.

Slovensko eviduje celkovo 12 509 obetí „na COVID“ a 2 451 úmrtí „s COVIDom“.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

Záujemcovia o očkovanie s predchádzajúcim očkovaním v zahraničí získajú digitálny COVID preukaz EÚ

Záujemcovia o očkovanie s predchádzajúcim očkovaním v zahraničí získajú digitálny COVID preukaz EÚ. Národné centrum …