laboratorium, vyskum, veda
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Európska komisia otvorila Vedomostné centrum pre rakovinu


Centrum predstavuje novú online platformu na zhromažďovanie poznatkov a koordináciu opatrení v boji proti rakovine, ktorá je v Európe najčastejšou príčinou smrti medzi osobami mladšími ako 65 rokov, uviedla Európska komisia.

Európska komisia (EK) v stredu otvorila Vedomostné centrum pre rakovinu. Ako informovala v tlačovej správe, ide o prvú hlavnú akciu realizovanú v rámci európskeho plánu na boj proti rakovine, ktorá je v Európe najčastejšou príčinou smrti medzi osobami mladšími ako 65 rokov. Centrum predstavuje novú online platformu na zhromažďovanie poznatkov a koordináciu opatrení v boji proti tejto chorobe. Jeho úlohou bude mapovať najnovšie poznatky o rakovine, poskytovať usmernenia v oblasti zdravotnej starostlivosti, ako aj systémy zabezpečovania kvality.

Súčasťou platformy je Vedomostný portál v oblasti podpory zdravia a prevencie chorôb, ktorý slúži ako referenčný bod pre tvorbu politiky v oblasti prevencie. Platforma zároveň zahŕňa európsky informačný systém o rakovine a európske usmernenia a systémy zabezpečovania kvality v oblasti prevencie, skríningu a diagnostiky rakoviny a onkologickej starostlivosti.

Viac..  Európska komisia spustila iniciatívu pre neprenosné ochorenia

Vedomostné centrum je hlavnou iniciatívou európskeho plánu na boj proti rakovine, ktorý je hlavnou prioritou Komisie pod vedením predsedníčky Ursuly von der Leyenovej v oblasti zdravia a kľúčovým pilierom silnej európskej zdravotnej únie.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Komisia podniká kroky na riešenie práva byť zabudnutý pre ľudí s anamnézou rakoviny

Európska komisia pri príležitosti Európskeho týždňa proti rakovine v pondelok zverejnila štúdiu o prístupe k …