Foto: FB Orbán Viktor

Šestnásť európskych pravicovo-populistických strán sa spojilo, aby sa postavili proti politickému smerovaniu EÚ

Šestnásť európskych pravicovo-populistických strán, vrátane niekoľkých vo vláde, sa v piatok spojilo, aby sa postavili proti politickému smerovaniu EÚ, a vyhlásilo blok za „nástroj radikálnych síl“, ktorý sa snaží vybudovať superštát, píše portál Politico.

Vyhlásenie podpísali politici z celej Európy, ako napríklad orbánov Fidesz, poľská vládna strana právo a spravodlivosť, francúzske národné zhromaždenie vedené prezidentskou kandidátkou Marine Le Penovou rakúska Strana slobody, španielska Vox a talianska Liga a bratia Talianska, vedení Matteom Salvinim.

EÚ sa stáva čoraz viac nástrojom radikálnych síl, ktoré by chceli uskutočniť kultúrnu, náboženskú transformáciu a nakoniec beznárodnú výstavbu Európy s cieľom vytvoriť európsky superštát, “uvádzajú strany.

Túto deklaráciu politici formulovali, ako príspevok k diskusii o EÚ, ktorá práve prebieha na konferencii o budúcnosti Európy, ktorá sa začala začiatkom tohto roka.

Viac..  Prezidentka: Súčasná generácia európskych lídrov musí byť generáciou strážcov a ochrancov

“Krajná pravica má nesprávny koncept vlastenectva: vylučuje každého, kto nemyslí ako oni, “ napísala na Twitteri Predsedníčka skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Europoslankyňa Miriam Lexmann ponúka stáž v Európskom parlamente

Ste absolventom vysokej školy, prípadne v poslednom ročníku štúdia? Zaujíma vás Európska únia, politika, záleží …