nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/. PHOTO: European Union 2021.

Ďuriš Nicholsonová o Martinovi Klusovi ako novom podpredsedovi SaS: Je to dobrá správa pre liberálnych voličov na Slovensku


Novým podpredsedom vládnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa stal Martin Klus, ktorý v súčasnosti pôsobí ako štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR). Klusa na návrh predsedu SaS Richarda Sulíka zvolila v utorok 13. júla jednomyseľne Republiková rada strany. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

“Toto je veľmi dobrá správa pre liberálnych voličov na Slovensku. Pre pro-európskych moderných ľudí. A je to nová nádej pre SaS, ktorá liberálneho a pro-európskeho voliča strácala. Je totiž veľmi krátkozraké, nezodpovedné a populistické začať loviť vo vodách antivaxerov, antirúškarov, vzývačov Putina. Že áno? Martin Klus je slušný človek. A na slovenské pomery veľmi talentovaný politik, ktorý viackrát ukázal aj na postoji voči Číne či Rusku, že bez ohľadu na preferencie dokáže byť v zásadných veciach konzistentný a odolať lacnému populizmu. Viac takých Klusov do slovenskej politiky,” povedala o svojom bývalom spolustraníkovi v SaS europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá nedávno prestúpila aj z frakcie ECR k liberálom v Renew Europe.

„Martin Klus získal obrovskú dôveru medzi členmi, ktorí ho s najviac hlasmi zvolili za člena Republikovej rady. Je preto prirodzené, že mu patrí miesto aj v najužšom vedení strany. Som rád, že členovia Republikovej rady si osvojili moje argumenty a zvolili Martina Klusa za nového podpredsedu. Teším sa na intenzívnu spoluprácu s ním v snahe posunúť našu stranu dopredu,“ uviedol Sulík.

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová: Slovenské servery sú plné detskej pornografie. Európske inštitúcie začali konať

Novozvolený podpredseda SaS vníma zvolenie ako záväzok. Jeho ambíciou je, aby bola SaS stranou, ktorá nestratí nikdy zo zreteľa slobodu jednotlivca a bude sa držať zdravého rozumu. „Som odhodlaný pracovitosťou, ale aj skúsenosťami, ukázať občanom, že sme stranou, ktorú sa oplatí voliť,“ doplnil Klus.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Prečo je dôležité, aby bolo Rusko na zozname štátov podporujúce terorizmus. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Európsky …