bankomat
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Hackeri ukradli z bankomatov v siedmich európskych krajinách 230-tisíc eur

Poľské úrady zatkli dve osoby, ktoré spáchali takzvané blackbox útoky na bankomaty vo viacerých európskych krajinách. Oboch podozrivých, ktorý sú občania Bieloruska, zatkli 17. júla vo Varšave. Informoval o tom Europol, ktorý podporil danú operáciu.

Vyšetrovanie, na ktorom sa okrem poľských úradov podieľali aj orgány z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Česka a Slovenska, odhalilo, že zločinci spáchali desiatky útokov na bankomaty v najmenej siedmich európskych krajinách. Ukradli pritom odhadom 230-tisíc eur v hotovosti. Zameriavali sa vždy na rovnakú značku a model bankomatov.

Pri blackbox útoku hackeri používajú elektronické zariadenia, ktorými sa pripoja k bankomatu a na diaľku ho nasilu prinútia vydať všetky peniaze. Spomenutí zločinci vyvŕtali alebo rozpustili časti automatov, aby sa dostali ku káblom a priamo pripojili laptop k stroju. Následne cez neho odosielali príkazy, ktoré prinútili bankomat vydať všetku hotovosť.

Viac..  OSN: Prírodné katastrofy postihujú svet päťkrát častejšie ako pred 50 rokmi

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Jednotné koncovky nabíjačiek sú opäť bližšie

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) víta rozhodnutie Európskej …