lietadlo
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Rezort zahraničia vyzýva k obozretnosti pri ceste lietadlom do Španielska

Rezort diplomacie odporúča cestujúcim, ktorí do Španielska cestujú lietadlom, aby si u leteckej spoločnosti, ktorou sa prepravujú, zistili, či budú, alebo nebudú potrebovať negatívny test na koronavírus. Niektoré letecké spoločnosti ho totiž vyžadujú bez ohľadu na to, že na vstup do Španielska občania Slovenskej republiky test nepotrebujú. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Tiež je možné, že od cestujúcich bude niektoré ubytovacie zariadenie vyžadovať test alebo potvrdenie o očkovaní či prekonaní ochorenia. Preto sa treba vopred informovať priamo v zariadení alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie,“ uvádza rezort diplomacie.

MZVEZ SR upozorňuje cestujúcich, aby si dôkladne naštudovali aj podmienky vstupu a výstupu v krajinách, cez ktoré tranzitujú. V niektorých prípadoch im totiž môže byť odopretý vstup. Netýka sa to však krajín Európskej únie.

Viac..  Španielsko zaradilo Bratislavský kraj a východ Slovenska medzi oblasti s vysokým rizikom nákazy

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

lieky

Koronavírus: Komisia podpísala zmluvu na dodanie monoklonálnych protilátok

Komisia podpísala rámcovú zmluvu o spoločnom obstarávaní s farmaceutickou spoločnosťou Eli Lilly na dodanie monoklonálnych …