Ilustračné foto PHOTO: © European Union

O digitálny COVID preukaz EÚ je potrebné požiadať, NCZI ho neposiela automaticky

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) neposiela Digitálny COVID preukaz Európskej únie (EÚ) automaticky, je potrebné oň požiadať. Aby občan získal Digitálny COVID preukaz EÚ, potrebuje COVID-19-PASS, ktorý národné centrum taktiež nerozposiela automaticky. Ide o 9 miestny kód, ktorý je automaticky vygenerovaný a pridelený občanovi systémom. Občan ho získa formou SMS a emailom. NCZI koncom júna jednorazovo rozposielalo COVID-19-PASS všetkým, ktorým bol už v minulosti pridelený. Národné centrum to pripomenulo na svojej webovej stránke.

COVID-19-PASS má každá osoba, ktorá bola kedykoľvek v minulosti testovaná, či už antigénovým alebo PCR testom, ak pri registrácii na testovanie využila formulár na stránke korona.gov.sk. Ak COVID-19-PASS občan nemá, môže ho získať dvomi spôsobmi. Kontaktovať môže call centrum NCZI na telefónnom čísle 02/32 35 30 30, ktoré je k dispozícii denne od 8:00 do 20:00. Druhou možnosťou je vyplnenie elektronického formuláru a jeho následné zaslanie na emailovú adresu nczisk@nczisk.sk.

Viac..  EMA by mohla do konca roka rozhodnúť o schválení ďalších štyroch vakcín proti COVID-19

K žiadosti o Digitálny COVID preukaz EÚ je potrebné číslo mobilného telefónu, ktoré musí byť totožné s telefónnym číslom, ktoré občan zadával pri registrácii na očkovanie. Ďalej je potrebný COVID-19-PASS a rok narodenia.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Francúzsko začína post-pandemickú éru, úplná sloboda už len s covid pasom

Francúzsko urobilo v pondelok dôležitý krok k svojej post-pandemickej budúcnosti. Občania, ktorí chcú cestovať po …