Foto: FB Ivan Korčok

Diplomati v zahraničí dostali možnosť očkovať sa na Slovensku

Zamestnancom rezortu diplomacie a ich manželským partnerom, ktorí sú vysielaní na zastupiteľské úrady a do medzinárodných organizácií v zahraničí, ponúkli možnosť zaočkovať sa na Slovensku. Mohli tak urobiť v prípade, ak im prijímajúca krajina neposkytla možnosť zaočkovať sa vakcínou, ktorá by bola schválená Európskou liekovou agentúrou EMA. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Juraj Tomaga.

Nástupom tretej vlny pandémie ochorenia COVID-19 by podľa rezortu diplomacie nemali byť ohrozené ani výmeny zamestnancov v diplomatických misiách na veľvyslanectvách či zastupiteľských úradoch a v rámci iných organizácií. „Rotácie zamestnancov sa nám podarilo zabezpečiť aj na základe výmeny informácií o postupoch našich partnerských rezortov diplomacie v Európskej únii, ktorí tieto rotácie realizovali aj počas pandémie,“ uviedol Tomaga. Hovorca MZVEZ SR pripomenul, že očkovanie zamestnancov v rámci rezortu je na dobrovoľnej no odporúčanej báze.

Viac..  M. Beňová: Zdravotná únia má pomôcť vyvažovať nedostatky národných systémov zdravotnej starostlivosti

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

cestovanie

KORONAVÍRUS: Počas leta k nám bolo dovezených 27 percent infekcií

Počas letných mesiacov Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) zaznamenal celkovo 4 162 potvrdených prípadov koronavírusovej …