sudnictvo
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Európsky súd pre ľudské práva požiadal Poľsko a Lotyšsko, aby pomohli migrantom, ktorí uviazli v pohraničí

Európsky súd pre ľudské práva (ECHR) požiadal Poľsko a Lotyšsko, aby pomohli migrantom, ktorí uviazli na ich hraniciach s Bieloruskom. Informuje o tom portál Euronews.

Desiatky Iračanov a Afgancov sa ocitli uprostred politického sporu medzi členskými krajinami Európskej únie (EÚ) a Minskom. Viaceré krajiny pritom tvrdia, že Bielorusko posiela migrantov na ich hranice zámerne, ako pomstu za sankcie, ktoré na krajinu uvalila EÚ v reakcii na tvrdý zásah proti demonštráciám proti spochybňovaným výsledkom prezidentských volieb.

Poľsko a Lotyšsko odmietajú desiatky migrantov vpustiť na svoje územie a Bielorusko zas nechce povoliť ich návrat. V stredu pritom dokonca mimovládna organizácia upozornila, že jedna zo žien uviaznutých v pohraničí, je na pokraji smrti. „Súd rozhodol … aby poľské a lotyšské úrady poskytli všetkým žiadateľom stravu, vodu, oblečenie, primeranú lekársku starostlivosť, a ak je to možné, aj dočasný prístrešok,“ uvádza sa v rozhodnutí ECHR, ktoré zároveň upozorňuje, že toto opatrenie „by nemalo byť chápané ako požiadavka, aby Poľsko a Lotyšsko žiadateľov vpustili na svoje územia“.

(SITA)

Viac..  Orbán sa vraj vyhráža vetovaním predĺženia sankcií EÚ voči Rusku

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

plynovod

Komisia vyčlenila 124 miliónov eur na výstavbu časti plynovodu v Poľsku

Európska komisia schválila investíciu viac ako 124 miliónov eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na …

Consent choices