hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2021.

Martin Hojsík: Znečistený vzduch a korona sú smrteľní spojenci

☁ Znečistený vzduch je jedným z najhrozivejších tichých zabijakov v Európe. Každý rok zomrie vyše 400 000 ľudí kvôli problémom spôsobeným zlou kvalitou vzduchu. Slovensko sa žiaľ stále radí medzi štáty s najhoršou kvalitou ovzdušia.

▶ Najnovšia správa Európskej agentúry pre životné prostredie iba potvrdzuje, že práve znečistené ovzdušie nás robí zraniteľnejšími voči chorobám ako korona.
Ako vieme situáciu s ovzduším zlepšiť?

✅ Mali by sme začať kvalitným meraním. Často si totiž ani neuvedomujeme, akému veľkému znečisteniu sme každodenne vystavení. Žiaľ, momentálne nám chýbajú meracie stanice a aj tie, čo máme, nevyužívame efektívne.

✅ V mestách je najvyššia miera znečistenia. Práve tam potrebujeme alternatívy podporujúce integrovaný systém verejnej dopravy a prísnejšie ekologické normy. Finančnú podporu pre tieto kritické odvetvia dlhodobo presadzujem na európskej úrovni. Tie, budeme môcť čoskoro využiť u nás na Slovensku.

Viac..  Videokomentár europoslanca Polláka: Slovensko potrebuje Igora Matoviča, boj za očistu Slovenska sme ešte nevyhrali

Foto: Hustú hmlu v Bratislave spôsobujú veľmi malé prachové častice, ktoré na seba viažu vodu.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Klus: Európsky boj s koronavírusom pokračuje. Treba diskutovať o tretej dávke či očkovaní maloletých 

“S príchodom jesenných mesiacov sa začína v Európskej únii (EÚ), napriek dosiahnutej zaočkovanosti populácie vyše …