Ilustračné PHOTO Zdroj: screenshot © European Union, European Council

Taliansky minister verí, že G20 zabezpečí vakcíny všetkým obyvateľom chudobných krajín

Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza vyjadril optimizmus, že výsledkom stretnutia s rezortnými kolegami z členských štátov skupiny G20 bude prísľub dodať vakcíny proti koronavírusu všetkým obyvateľom chudobných krajín.

“Dúfam, že stretnutie prinesie pakt o všeobecnej dostupnosti vakcín,” uviedol minister v nedeľu na úvod dvojdňového zasadnutia. Ako dodal, je poľutovaniahodné, že pokiaľ ide o distribúciu vakcín existuje hlboká priepasť medzi bohatšími a chudobnejšími krajinami. Stretnutie zástupcov skupiny 20 najväčších vyspelých a rozvíjajúcich sa ekonomík by malo vyústiť do rozhodnutia, že „vakcína je právom každého a nie iba výsadou niekoľkých,“ dodal minister.

Taliansko je v súčasnosti na čele rotujúceho predsedníctva skupiny G20. V predvečer stretnutia Speranza na sociálnej sieti Twitter napísal, že spravodlivejšiu distribúciu vakcín proti ochoreniu COVID-19 možno zabezpečiť iba spoločným úsilím.

Viac..  EÚ vyradila USA zo zoznamu bezpečných krajín

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

lieky

Koronavírus: Komisia podpísala zmluvu na dodanie monoklonálnych protilátok

Komisia podpísala rámcovú zmluvu o spoločnom obstarávaní s farmaceutickou spoločnosťou Eli Lilly na dodanie monoklonálnych …