vakcina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

EMA by mohla do konca roka rozhodnúť o schválení ďalších štyroch vakcín proti COVID-19

Európska lieková agentúra (EMA) by mohla do konca tohto kalendárneho roka rozhodnúť o schválení ďalších štyroch vakcín proti koronavírusu, vrátane tých, ktoré boli vyrobené v Číne a Rusku.

Šéf jej stratégie pre biologické riziká a vakcíny Marco Cavaleri uviedol, že regulačný orgán v súčasnosti posudzuje výsledky očkovacích látok od spoločností CureVac a Novavax. Ako dodal, predstavitelia agentúry plánujú „v najbližších týždňoch“ diskutovať o vakcínach s obomi farmaceutickými firmami.

Začiatkom tohto roka spoločnosť CureVac oznámila, že jej vakcína je účinná na 50 %, zatiaľ čo spoločnosť Novavax uviedla, že jej produkt bol účinný asi na 90 %. Firma Novavax sa prioritne usiluje o schválenie v rozvojových krajinách a nezameriava sa na trhy Európskej únie alebo USA. Rokovania s čínskymi a ruskými výrobcami boli podľa Cavaleriho „konštruktívne“, sú však potrebné ďalšie dáta.

Viac..  EMA vyhodnocuje dáta o posilňujúcej dávke vakcíny od Pfizer/BioNTech

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

EMA vyhodnocuje dáta o posilňujúcej dávke vakcíny od Pfizer/BioNTech

Európska lieková agentúra (EMA) posudzuje žiadosť o podávanie posilňujúcej tretej dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19 …