Ilustračné PHOTO Zdroj: screenshot © European Union, European Council

Nový Zéland kupuje 500-tisíc dávok vakcíny Pfizer od Dánska

WELLINGTON 12. septembra (SITA/AP) – Nový Zéland kupuje dodatočných 500-tisíc dávok očkovacej látky Pfizer proti koronavírusu od Dánska, keďže krajina sa snaží udržať vysokú rýchlosť vakcinačného programu. Informovala o tom v nedeľu novozélandská vláda. Nákup od Dánska je nad rámec dodávok od firmy Pfizer. Len pred niekoľkými dňami novozélandskí predstavitelia oznámili, že kúpia viac ako 250-tisíc dávok vakcíny aj od Španielska.

Dopyt po očkovaní na Novom Zélande stúpol po tom, ako sa v Aucklande minulý mesiac začal šíriť delta variant koronavírusu. Vzniklo preto riziko, že krajina nebude mať dostatok vakcín, kým nedostane ďalšiu veľkú dodávku v októbri. Novozélandská vláda sa snaží eliminovať vírus v Aucklande prijatím lockdownu, ale delta variant je ťažké vykoreniť.

Viac..  Ďuriš Nicholsonová: Jediná cesta k normálnemu životu, k pivu na terase, či ku káve v kaviarni vedie cez očkovanie. VIDEO

Aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu doteraz dostalo približne 54 percent obyvateľov Nového Zélandu a úplne je zaočkovaných 28 percent populácie krajiny.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Klus: Európsky boj s koronavírusom pokračuje. Treba diskutovať o tretej dávke či očkovaní maloletých 

“S príchodom jesenných mesiacov sa začína v Európskej únii (EÚ), napriek dosiahnutej zaočkovanosti populácie vyše …