Premiér Heger autobusovou linkou číslo 63 Foto: Úrad vlády SR

Premiér Heger prišiel do práce netradične autobusovou linkou. Podporil tým Európsky týždeň mobility

Predseda vlády SR Eduard Heger sa dnes zapojil do Európskeho týždňa mobility a do práce prišiel netradične, autobusovou linkou.

„Pohodlie limuzíny som vymenil za autobus mestskej hromadnej dopravy a pricestoval som linkou 63, ktorá má zástavku Pod Stanicou, čo je len kúsok od úradu vlády,“ povedal premiér Heger. Dodal, že Európsky týždeň mobility je príležitosťou urobiť niečo nielen pre seba a svoje zdravie, ale aj pre našu planétu. „Každý z nás musí obmedziť svoje pohodlie v záujme našich detí a budúcich generácií,“ zdôraznil.

Do Európskeho týždňa mobility sa zapojili aj ministri a na dnešné rokovanie vlády pricestovali inak ako zvyčajne. Minister dopravy Andrej Doležal prišiel na bicykli, minister školstva Branislav Gröhling pricestoval na kolobežke. Ministerka kultúry Natália Milanová a minister práce Milan Krajniak prišli na ranné rokovanie vlády zo svojich rezortov peši.

Viac..  Očkovaní sa po vstupe do Spojeného kráľovstva nebudú musieť preukazovať negatívnym testom

Cieľom týždňa mobility je zvýšiť povedomie obyvateľov o alternatívnych spôsoboch dopravy a zabrániť narastajúcemu znečisteniu životného prostredia v mestách. Európsky týždeň mobility sa pravidelne koná od 16. do 22. septembra. Heslom jubilejného 20. ročníka je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Premiér podpísal dohodu o financovaní plánu obnovy, Slovensko dostane prvých 822 miliónov eur

Predseda vlády SR Eduard Heger v piatok podpísal dohodu o financovaní medzi Európskou komisiou a …