EU USA
Ilustračné PHOTO: © European Union.

M. KLUS: Zrušenie obmedzení pre cestujúcich z Únie do USA považuje za dobrú správu

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) považuje za dobré, že Spojené štáty americké od novembra zrušia obmedzenia pre zaočkovaných cestujúcich z Európskej únie (EÚ). Klus to v utorok uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Po tom, čo EÚ po dlhšom čase otvorila hranice pre Američanov ešte v júni tohto roka, vnímame toto rozhodnutie administratívy prezidenta Joea Bidena ako jasný krok smerom k obnoveniu slobody pohybu medzi našimi kontinentmi, s cieľom ešte viac posilniť našu biznis spoluprácu,“ uviedol Klus. Dodal, že EÚ patrí nielen medzi dôležitých spojencov, ale aj obchodných partnerov, a uvoľnenie reštrikcií medzi USA a EÚ pomôže aj tým firmám, ktoré podnikajú v cestovnom ruchu.

Štátny tajomník pripomenul, že Únia síce opätovne vyradila USA zo zoznamu takzvaných bezpečných krajín, ktorých občania sa nemusia po príchode podrobiť testovaniu či karanténe, predpokladá však, že po oznámení uvoľnenia na druhej strane Atlantického oceána dôjde čoskoro k „opätovnému recipročnému zladeniu opatrení“. „Toto nové uvoľnenie reštrikcií pre plne zaočkovaných cestujúcich uvítajú najmä tí Európania, vrátane občanov SR, ktorí majú príbuzných v USA a pre doterajšie cestovné obmedzenia sa s nimi ani pri veľmi vážnych či dôležitých životných udalostiach nemohli stretnúť,“ uzavrel Klus.

Viac..  MZV vyzýva pri ceste do Španielska na zistenie podmienok v tranzitných krajinách

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska komisia rozdá mladým ľuďom 60-tisíc lístkov na vlak

Európska komisia (EK) rozdá Európanom vo veku od 18 do 20 rokov 60-tisíc lístkov na …