mladez
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Nedeľa 26. septembra: Komisia oslavuje Európsky deň jazykov 


Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý si pripomíname v nedeľu 26. septembra, Komisia pomáha pri organizácii viac ako 70 lokálnych a celoštátnych podujatí v celej Európe. Projektom poskytne finančné prostriedky z programu Erasmus+. Verejnosť sa môže zúčastniť viacjazyčných online kvízoch, rozhlasových súťaží, prekladateľských seminárov, ako aj jazykových veľtrhov a výstav cestovateľských kníh. Slovenskí diváci sa môžu zapojiť do piatich podujatí. Od 24. septembra do 23. októbra 2021 nájdu na tomto linku online LingvaKvíz, ktorí aj tento rok obsahuje veľké množstvo zaujímavých otázok z rôznych jazykových oblastí. Úspešní riešitelia môžu získať skvelé ceny.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Štátny pedagogický ústav pripravili pre školy dve podujatia, ktoré sú zameraná na podporu jazykovej výučby na Slovensku:

Súťaž „Európsky deň jazykov 2021 – Jazyky okolo nás”, do ktorej sa môžu zapojiť všetky základné a stredné školy zaradené do siete škôl a školských zariadení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaž prebieha v štyroch kategóriách (výtvarná, literárna, audiovizuálna a osobitná – konferencia o budúcnosti Európy) a zapojiť sa je možné do 15. októbra. Viac informácií nájdete na tomto linku.

Európsky deň jazykov 2021 online (29. – 30.9.), vzdelávacie podujatie nielen pre školy rozdelené na prezentácie a interaktívne workshopy. Blok prezentácií, ktoré budú vysielané naživo dopoludnia, je určený primárne pre žiakov a žiačky v základných a stredných školách. Príspevky o jazykoch národnostných menšín, cudzích jazykoch či krajinách určite oslovia aj širokú verejnosť. Popoludňajší blok prezentácií zameraný na metódy, efektívny spôsob vyučovania jazykov a na príklady dobrej praxe je adresovaný učiteľom a učiteľkám základných a stredných škôl. Program podujatia Európsky deň jazykov online 2021 a registrácia na workshopy – ŠPÚ (statpedu.sk)

Viac..  Výzva na prihlasovanie do súťaže o Cenu EHSV pre občiansku spoločnosť 2022. Témy: mládež a Ukrajinu

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Tento týždeň v Europarlamente – praktiky Facebooku, Cena európskeho občana, Agentúra EÚ pre azyl

Poslanci sa budú zaoberať vplyvom veľkých online platforiem na ich užívateľov a na spoločnosť, udelia …