stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Prípad smrti Jozefa Chovanca bude vyšetrený

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) verí, že prípad úmrtia slovenského občana Jozefa Chovanca v rukách belgickej polície bude vyšetrený a vinníci budú potrestaní. Práve v týchto dňoch prebieha v Belgicku rekonštrukcia celej tragédie. Podľa Štefanca majú k tomu belgické vyšetrovacie orgány všetky potrebné informácie.

“Smrť pána Chovanca je tragédiou, ktorá musí byť objasnená. Niekoľkokrát sme sa ako europoslanci obrátili na príslušné orgány a ponúkli sme sprostredkovanie spolupráce so Slovenskom. Ja osobne som tiež okrem nezávislého vyšetrenia prípadu požiadal aj o vypočutie slovenských svedkov incidentu, ktorých výpovede sú aj súčasťou spisu. Objasnenie úmrtia pána Chovanca a potrestanie vinníkov bude nielen zadosťučinením pre jeho rodinu, ale aj mementom, aby sa nič podobné už nikdy neopakovalo,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Rada EÚ predĺžila všetky ekonomické sankcie voči Rusku do konca júla

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Lexmann: Europoslanci žiadajú riadne vyšetrenie smrti Slováka Jozefa Chovanca

List europoslankyne Miriam Lexmann (KDH/EĽS) a ďalších desiatich slovenských europoslancov označil za neprijateľný záver belgickej …

Consent choices