stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Prípad smrti Jozefa Chovanca bude vyšetrený


Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) verí, že prípad úmrtia slovenského občana Jozefa Chovanca v rukách belgickej polície bude vyšetrený a vinníci budú potrestaní. Práve v týchto dňoch prebieha v Belgicku rekonštrukcia celej tragédie. Podľa Štefanca majú k tomu belgické vyšetrovacie orgány všetky potrebné informácie.

“Smrť pána Chovanca je tragédiou, ktorá musí byť objasnená. Niekoľkokrát sme sa ako europoslanci obrátili na príslušné orgány a ponúkli sme sprostredkovanie spolupráce so Slovenskom. Ja osobne som tiež okrem nezávislého vyšetrenia prípadu požiadal aj o vypočutie slovenských svedkov incidentu, ktorých výpovede sú aj súčasťou spisu. Objasnenie úmrtia pána Chovanca a potrestanie vinníkov bude nielen zadosťučinením pre jeho rodinu, ale aj mementom, aby sa nič podobné už nikdy neopakovalo,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  V. Bilčík: Spôsob zamestnávania redaktorov RTVS ohrozuje slobodu a nezávislosť verejnoprávneho spravodajstva

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

prokuratura

Európska prokuratúra za prvý rok pôsobenia začala 929 vyšetrovaní

Európska prokuratúra (EPPO) počas prvého roka svojho pôsobenia zaregistrovala a analyzovala 4 006 nahlásených trestných …