simecka
Michal Šimečka, europoslannec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2021.

Michal Šimečka: Bolestne vnímam jeden zásadný rozdiel medzi hlasovaním v Národnej rade SR a v Európskom parlamente


Bolestne vnímam jeden zásadný rozdiel medzi hlasovaním v Národnej rade SR a v Európskom parlamente. Kým v Bruseli pravidelne podporujeme aj návrhy iných frakcií, ak pomáhajú veci a občanom, tak poslanci a poslankyne koalície v NR SR pravidelne sabotujú skoro každý dobrý nápad, ktorý pripravil niekto z opozície (a vice versa). Táto kmeňová vojna má konkrétne negatívne dopady na ľudí na Slovensku.

▶️ Príkladom je dnešné hlasovanie. Progresívne Slovensko vďaka poslancovi Tomášovi Valáškovi predložilo tri kvalitné návrhy, ktoré mohli pomôcť konkrétnym ľuďom. Priniesli sme návrh na férové vdovské aj pre tých, ktorí nemajú dve deti. Pripravili sme úpravu povinného zverejňovania platových rozdielov medzi mužmi a ženami. A navrhli sme aj zamestnanecké voľno a ďalšie benefity pre tých, ktorí sa pôjdu zaočkovať a pomôžu nám zvládnuť záver pandémie.

▶️ Všetko do bodky nám koalícia zamietla. Ľudia tak nedostanú nič z toho, čo mohli mať.

Viac..  Michal Šimečka: Sociálne siete sa stali neúnosne toxickým priestorom

🔴 Vlastne, je tu jedna výnimka, na ktorej sa koalícia s opozíciou zhodnúť vie. A to návrh Anny Záborskej, ktorý útočí na reprodukčné práva žien. V prvom čítaní zaň hlasovalo 75 poslancov a poslankýň, OĽaNO, Smer, Za Ľudí, Sme rodina, ľudia ako Juraj Šeliga v jednom šíku s Kotlebovcami a Milanom Mazurekom. Takto tá spolupráca vyzerať nemala…

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Koaliční lídri si posielajú odkazy cez médiá a problémy Slovenska stoja

Koaliční lídri si posielajú odkazy cez médiá, a problémy Slovenska stoja. Keby im venovali aspoň …