stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: EPP-Press-Photo

Ivan Štefanec: Európska únia musí prejaviť solidaritu voči Taiwanu

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) listom vyzval predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyen, aby zabezpečila pre Taiwan pomoc vo forme dodávok schválených vakcín proti ochoreniu Covid-19. Štefanec sa odvoláva na zlú situáciu s vakcináciou, ktorá na ostrove vládne, ako aj na predchádzajúcu pomoc Taiwanu Európskej únii v čase nedostatku ochranných pomôcok a ďalšieho materiálu. List podporilo viac ako 50 ďalších europoslancov.
“Taiwan bol medzi prvými, čo v roku 2020 upozorňovali na nebezpečenstvo nového ochorenia. Okrem ochrany svojich občanov pomohol s ochrannými zdravotníckymi prostriedkami aj ďalším krajinám, vrátane štátov Európskej únie, v čase, kedy sme ich mali akútny nedostatok. Dnes má Taiwan, z rôznych dôvodov, veľmi nízku zaočkovanosť a obmedzený prístup k vakcínam. Spoločne s kolegami sme presvedčení, že je čas na prejavenie solidarity a zaslanie dodávok očkovacích látok na tento ostrov. Urobilo tak už viacero štátov, vrátane Slovenska a mala by sa pridať aj Európska únia ako celok.”
Viac..  Ivan Štefanec: Spaľovacie motory majú dostať ešte šancu, vyvíjajú sa syntetické palivá

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

peniaze

Systém minimálneho príjmu v EÚ: Zvýšenie podpory, dostupnosti a začlenenia

Europoslanci chcú riešiť súčasnú krízu vysokých nákladov prostredníctvom nového zákona na modernizáciu a posilnenie vnútroštátnych …

Consent choices